Demagog.sk
 

Stáž v Demagog.SK

14. mája 2018

Projekt Demagog.SK hľadá nových členov tímu na pozíciu

Stážistka/stážista

Náplň stáže:
Analýza politických výrokov a vyhľadávanie relevantných podkladov k aktuálnym politickým témam. Overovanie sľubov vlády.
Koho hľadáme:
Študentov a študentky humanitných a sociálnych odborov, najmä politológie, verejnej politiky, žurnalistiky, európskych štúdií, práva a ekonómie.
Čo očakávame:
Analytické schopnosti, všeobecný politický prehľad a záujem o dianie na slovenskej politickej scéne, znalosť anglického jazyka
Čo ponúkame:
Stážisti a stážistky sa zúčastnia procesu verejnej kontroly mediálnych výstupov politikov a budú mať tak možnosť participovať na posilňovaní dôležitej role občianskych aktivít vo verejnej sfére. Stážisti si osvoja prácu s relevantnými zdrojmi.
Praktické info:
Dĺžka základnej stáže je 12 overovacích týždňov, po 10 — 15 hodín týždenne, primárne v pondelok a v utorok, prebieha online. V prípade obojstrannej spokojnosti sa môžeme dohodnúť na dlhšej spolupráci, vrátane iných pozícii v tíme Demagog.SK. Stáž je neplatená a dobrovoľná.
Dátum nástupu:
máj 2018


Ak vás stáž v Demagog.SK zaujala, pošlite nám životopis a motivačný list na demagog@institutsgi.sk
Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."