Demagog.sk
 

O nás

6. decembra 2010

Projekt Demagog.SK má za cieľ kontrolu tvrdení, ktoré odznejú v politických diskusiách. Ak nás chcete kontaktovať, napíšte nám na info (at) demagog sk.

22. mája 2013

Ad hoc factcheck

Predstavujeme nový formát overovania, tzv. ad hoc factcheck, ktorý doplní pravidelné overovanie nedeľných diskusných relácií o nové témy a prístupy.


10. apríla 2013

Podpora projektu od Visegrad Fund

Demagog.SK a Demagog.CZ získali pre rok 2013 podporu od Visegrad Fund na projekt rozvoja občianskej spoločnosti v Gruzínsku.


19. decembra 2010

Demagog.SK v médiách

Kto si nás všimol a kde sme niečo napísali.


15. decembra 2010

Prečo projekt Demagog.SK

Prezentácia názorov v rámci verejného priestoru môže prebiehať rôznymi spôsobmi. Prostredníctvom blogov, sociálnych sietí či osobne. Politici majú pre svoju komunikáciu vyhradené špeciálne prostriedky, bežným občanom neprístupné- diskusné relácie. Ich účelom by mala byť komunikácia politických programov, debata a diskusia o aktuálnych otázkach, ktoré sú pre spoločnosť podstatné a dôležité. V týchto diskusiách hrajú kľúčovú úlohu moderátori, ktorí ich majú viesť a zastupovať svojou prítomnosťou kritické premýšľanie nad predkladanými tvrdeniami.


11. decembra 2010

Hodnotenie na Demagog.SK

Sledujeme len overiteľné tvrdenia politikov. Takými sú tvrdenia vystavané na faktoch v rôznych podobách, či už sú to numerické informácie, minulé činy osoby (hlasovanie o zákonov alebo vyjadrenia), či historické udalosti.


16. októbra 2013

e-Democracy Day

e-Democracy Day, 27. 11. v The Spot!


2. decembra 2013

Capacity building in V4 region

With the support of International Visegrad Fund, we have decided to share the know-how and experience of our experts in factchecking to motivated organisations and individuals from Poland and Hungary.


11. marca 2014

Kontakty na Demagog.SK

Projekt Demagog.SK zastrešuje mimovládna organizácia Inštitút SGI, ktorá sa venuje výskumu a projektom v oblasti dobrej správy vecí verejných, občianskej participácie, vzdelávania, zamestnanosti a sociálnej inklúzie. 


Kontakt: info@demagog.sk
Facebook: fb.com/Demagog.SK
Twitter: twitter.com/demagogSK

Tím Demagog.SK:
Matej Hruška — metodológ
Richard Turcsányi — senior analytik a projektový koordinátor
Matúš Sloboda — senior analytik
Tibor … viac


3. septembra 2013

Stáže

Projekt Demagog.SK hľadá nových členov tímu.


Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."