Demagog.sk
 

O nás

6. decembra 2010

Ak nás chcete kontaktovať, napíšte nám na info@demagog sk.


15. decembra 2010

Prečo projekt Demagog.SK

Projekt Demagog.SK kontroluje tvrdenia, ktoré odznejú v politických diskusiách.


11. decembra 2010

Hodnotenie na Demagog.SK

Sledujeme len overiteľné tvrdenia politikov. Takými sú tvrdenia vystavané na faktoch v rôznych podobách, či už sú to numerické informácie, minulé činy osoby (hlasovanie o zákonov alebo vyjadrenia), či historické udalosti.


3. septembra 2014

Stáže

Projekt Demagog.SK hľadá nových členov tímu.


3. septembra 2015

Kontakty na Demagog.SK

Kontakt: info@demagog.sk Facebook: fb.com/Demagog.SK Twitter: twitter.com/demagogSK


30. marca 2015

5 rokov s Demagog.SK

V období 2010-2014 Demagog.SK overil celkovo 9632 výrokov vo viac ako 500 televíznych diskusiách, špeciáloch a iných výstupoch politikov. Pri príležitosti piateho výročia sme ich podrobili analýze.


17. septembra 2014

Analýza diskusnej sezóny 2013/2014

Cieľom projektu je prispieť k tomu, aby bola politická debata postavená na overiteľných faktoch a nie na pocitoch a emóciách. Od septembra 2013 do júla 2014 overil Demagog.SK spolu 2 286 faktických výrokov v 82 televíznych diskusiách, špeciáloch a iných výstupoch politikov.


17. júna 2014

Demagóg do vrecka

Demagóg do vrecka — stiahnite si pohodlnú mobilnú appku pre Android alebo iOS, v ktorej si môžete o svojich politikoch a ich výrokoch prečítať kedykoľvek, kdekoľvek — napríklad aj vo volebnej miestnosti.

Demagóg do vrecka pre Android — STIAHNI TU!

viac


20. mája 2014

V4 region factchecks its politicians before the EP elections

The V4 region and its leaders played an important role in EU enlargement process that culminated in 2004 by 10 countries of Central and Eastern Europe joining the EU. Ten years after, one of the important messages, as well as an illustration of the change they have undergone, from the public to the political elite, is that the civil society … viac


Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."