Demagog.sk

Zoznam diskusií

03
Dec

Lubyová a Beblavý v O5M12 O 5 minút 12

Hostia: Martina Lubyová, Miroslav Beblavý

V nedeľu 3. decembra boli hosťami relácie O 5 minút 12 ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nom. SNS) a nezaradený poslanec NR SR Miroslav Beblavý. Hlavnými témami diskusie boli výsledky štúdie OECD PISA, školská reforma a zvyšovanie učiteľských platov v rámci kolektívneho vyjednávania na rok 2018. Ak chcete vedieť ako presne používali fakty a štatistické údaje, prečítajte si našu analýzu. 

26
Nov

Richter a Mihál v relácii V politike V politike

Hostia: Ján Richter, Jozef Mihál

V nedeľu 26. novembra boli hosťami relácie V politike minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) a nezaradený poslanec NR SR Jozef Mihál. Hlavnými témami diskusie boli výsledky zamestnanosti za mesiac október, vládne nariadenie o minimálnej mzde a príplatky za prácu v noci a cez víkend. Ak chcete vedieť ako presne používali fakty a štatistické údaje, prečítajte si našu analýzu. 

19
Nov

Andrej Danko v TA3 V politike

Hostia: Andrej Danko

Predseda parlamentu Andrej Danko bol hosťom relácie V politike 19. novembra 2017. Danko sa venoval výsledkom SNS vo voľbách do VÚC, návšteve Ruska a prejavu v Štátnej dume, aj téme obrany. Aké faktické argumenty používal? Prečítajte si naše hodnotenie.

12
Nov

Kaliňák, Bugár a Krajniak v O5M12 O 5 minút 12

Hostia: Béla Bugár, Robert Kaliňák, Milan Krajniak

V nedeľu 12. novembra boli hosťami relácie O 5 minút 12 minister vnútra Robert Kaliňák (SMER-SD), podpredseda NR SR Béla Bugár (MOST-HÍD) a poslanec NR SR Milan Krajniak (SME RODINA). Hlavnou témou diskusie boli výsledky krajských volieb. Ak chcete vedieť ako presne používali fakty a štatistické údaje, prečítajte si našu analýzu.

07
Nov

Kaliňák o krajských voľbách Téma dňa

Hostia: Robert Kaliňák

Minister vnútra a člen užšieho vedenia strany SMER-SD Robert Kaliňák bol hosťom relácie Téma dňa v televízii TA3, kde mal reagovať najmä na výsledky regionálnych volieb. Z jeho vystúpenia v relácii sme vybrali a overili všetky faktické výroky.

05
Nov

Povolebné debaty (VÚC) Iné

Hostia: Erika Jurinová, Ján Lunter, Jaroslav Baška, Milan Belica, Juraj Droba, Rastislav Trnka, Milan Majerský, Jozef Viskupič

Overili sme povolebné vystúpenia novozvolených županov v špeciálnom vydaní relácie O 5 minút 12. U každého z predsedov našli len jeden faktický výrok (na vyjadrenie mali len niekoľko minút), okrem Jána Luntera, ktorý použil dva faktické tvrdenia a Juraja Drobu, ktorý sa vyjadroval skôr vo všeobecnej rovine.Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."