Demagog.sk

Zoznam diskusií

08
Mar

Mečiar a Bugár o amnestiách Téma dňa

Hostia: Vladimír Mečiar, Béla Bugár

Hlavnou témou posledných dní je možnosť zrušenia Mečiarovych amnestií. Ich tvorca — Vladimír Mečiar, bol spolu s Bélom Bugárom relácie TA3 Téma dňa. Pozrite si ako obaja politici používali faktické informácie.

07
Mar

Pomôžte odhaľovať nepravdy a zavádzania politikov Iné

Hostia: Demagog .SK

Analytici a dobrovoľníci Demagog.SK pre Vás overia politické diskusie, vyjadrenia, blogy či statusy slovenských politikov. Podporte ich príspevkom cez portál Dobrá krajina na tomto odkaze: https://www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/demagog-sk

26
Feb

Nicholsonová, Krajniak a iní v RTVS O 5 minút 12

Hostia: Lucia Nicholsonová, Milan Krajniak, Anton Marcinčin, Ábel Ravasz

Hostia relácie O 5 minút 12 diskutovali 26. februára o integrácii rómskych komunít. V debate sa stretli Milan Krajniak (Sme rodina), Lucia Ďuriš-Nicholsonová (SaS), splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravász a splnomocnenec vlády pre podporu najmenej rozvinutých okresov Anton Marcinčin.

19
Feb

Danko, Pellegrini a Jurzyca v TA3 V politike

Hostia: Peter Pellegrini, Eugen Jurzyca, Andrej Danko

Hostia relácie V politike diskutovali najmä o energetike a zamestnanosti. Predseda parlamentu mal v relácii vyhradenú polhodinu bez diskusného oponenta, takisto sme vybrali jeho výroky týkajúce sa energetiky. 

19
Feb

Matovič a iní v RTVS O 5 minút 12

Hostia: Igor Matovič, Ľubomír Jahnátek, Jaroslav Paška, Karol Galek

Relácia RTVS bola venovaná najmä cenám energií a celkovo energetike na Slovensku. Vybrali sme na overenie niekoľko výrokov Igora Matoviča (OĽaNO-NOVA) a Karola Galeka (SaS) a tiež jeden výrok Jaroslava Pašku (SNS).

12
Feb

Erik Tomáš, Boris Kollár a Ľubomír Galko v RTVS O 5 minút 12

Hostia: Erik Tomáš, Ľubomír Galko, Boris Kollár

Demagog.SK sa touto reláciou prvýkrát venuje výrokom Erika Tomáša, mediálneho poradcu Roberta Fica. Dvaja opoziční a dvaja koaliční poslanci (Gál a Tomáš vs. Kollár a Galko) debatovali o aktuálnej situácii v oblasti energetiky. V debate neodznelo mnoho faktických tvrdení, výsledok diskusie by sme mohli zhrnúť asi takto: Každý mal aspoň jeden pravdivý výrok. Každý povedal aspoň jeden nie pravdivý výrok. Niektorí povedali aj zavádzajúce tvrdenia. Pre detailné hodnotenie si prečítajte našu analýzu.Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."