Demagog.sk

Zoznam diskusií

15
Nov

Fico vs. Danko vs. Frešo O 5 minút 12

Hostia: Robert Fico, Pavol Frešo, Andrej Danko

RTVS sa rozhodla do svojej nedeľnej relácie pozvať pri príležitosti začiatku predvolebnej kampane predsedov strán, ktoré by mali symbolizovať politiku na Slovensku v minulosti. V relácii preto diskutoval premiér a predseda SMER-SD Robert Fico s (pre neho) netradičnými diskusnými partnermi, ktorými boli predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo a predseda SNS Andrej Danko. Debatovalo prevažne o situácii v súvislosti s migračnou krízou, o vnímaní bezpečnostného rizika vyplývajúceho z nej a o reakcii Slovenska na ňu. Prvenstvo v počte faktických výrokov v tejto relácii patrilo premiérovi Ficovi.

08
Nov

Kaliňák vs. Žitňanská o utečeneckej kríze a reforme ESO O 5 minút 12

Hostia: Lucia Žitňanská, Robert Kaliňák

Minister vnútra Robert Kaliňák sa v diskusii stretol s poslankyňou NR SR za stranu Most-Híd Luciou Žitňanskou. Hlavnými témami boli utečenecká kríza a reforma ESO.

25
Oct

Beblavý vs. Draxler o slovenskom školstve O 5 minút 12

Hostia: Juraj Draxler, Miroslav Beblavý

Minister školstva Juraj Draxler sa v diskusii stretol s poslancom parlamentu Miroslavom Beblavým zo strany SIEŤ. Hlavnou témou bolo (neúspešné) odvolávanie ministra Draxlera z funkcie a dôvody tohto odvolávania, taktiež sa diskutéri rozprávali o požiadavkách Slovenskej komory učiteľov či o rozširovaní kapacít materských škôl. 

20
Oct

Argumentačný boj o utečeneckej kríze Iné

Hostia: Argument o utečeneckej kríze

Demagog.SK overil faktickú presnosť základných argumentov, ktoré v poslednom období odzneli vo verejnom priestore v súvislosti s utečeneckou krízou v Európe. Nereprezentujú konkrétnych politikov, novinárov či iné osoby vo verejnom priestore, ale treba ich skôr vnímať ako argumenty objavujúce sa v súčasnom diskurze na Slovensku.

18
Oct

Jurinová vs. Pellegrini o zahraničnej politike, športe a konferencii Tech Match O 5 minút 12

Hostia: Peter Pellegrini, Erika Jurinová

V nedeľu debatovali o utečencoch, vzťahoch s Maďarskom, podpore športu aj konferencii pre start-upy predseda NR SR Peter Pellegrini a jedna z podpredsedníčok NR SR Erika Jurinová. Obaja si pripísali niekoľko pochybení. Pellegrini mal problémy najmä pri výrokoch týkajúcich sa utečencov, chybne uviedol počet utečencov na území Turecka a zle interpretoval aj proces prerozdeľovania utečencov podľa kvótneho systému. Taktiež nám pripomenul jeden z obľúbených euromýtov, podľa ktorého Brussel kontroluje zakrivenosť banánov. Jurinová, ktorú sme overovali prvý krát, zjednodušovala rozdelenie rozvojovej pomoci Slovenska a zamenila dozornú radu SBA so správnou.

11
Oct

DPH na potraviny a migranti V politike

Hostia: Robert Fico

Robert Fico sa v nedeľu stretol so svojim najobľúbenejším diskusným partnerom. Venoval sa aktuálnej témy migračnej krízy a zavedeniu zníženej DPH na potraviny. Taktiež predstavil ďalšie svoje "historické" zvýšenie minimálnej mzdy a hovoril o zvýšeniach platov v štátnej správe. Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."