Demagog.sk

Zoznam diskusií

01
Jul

GlobSec 2015: Dynamic Visegrad Iné

Hostia: Robert Fico, Viktor Orbán, Bohuslav Sobotka

Na bezpečnostnej konferencii GlobSec 2015 okrem mnohých iných zaujímavých hostí vystúpili 20. júna v spoločnom paneli traja premiéri krajín V4, doplnení poľským podpredsedom vlády. Demagog.SK, ktorý bol na na konferencii zastúpený, sa rozhodol v spolupráci so svojimi kolegami z ČR a Maďarska overiť jednotlivé výroky vrcholovým predstaviteľov a zistiť, či sa ich debatný štýl mení na medzinárodnej tribúne.

28
Jun

Fico vs. Bugár o gréckej kríze a migrantoch O 5 minút 12

Hostia: Robert Fico, Béla Bugár

V prvej časti diskusie hovorili Robert Fico a Béla Bugár o horúcej téme Grexitu. Ich názory na riešenie súčasnej krízy v Grécku sa väčšinou zhodovali. Druhá časť debaty bola venovaná aktuálnemu problému migrácie do Európy. Obaja diskutujúci sa v nej rozchádzali najmä v názore na bezpečnostné riziko, ktoré môžu migranti pre Slovensko predstavovať. Bugár skôr zdôrazňoval potrebu pomáhať, Fico vystríhal pred rizikom. Bugár dokonca predstihol Fica v faktických nepresnostiach — až každý tretí výrok predsedu Most-Híd bol nepresný. Fico zaváhal v každom piatkom výroku.

21
Jun

Voľba prezidenta SZĽH Iné

Hostia: Richard Lintner, Igor Nemeček

Súčasný prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček sa v debate RTVS stretol s bývalým hokejistom slovenskej reprezentácie Richardom Lintnerom, ktorý bude jeho protikandidátom vo voľbách o post prezidenta SZĽH vo štvrtok 25.júna. V počte faktických výrokov jasne viedol súčasný prezident. Nemeček sa v debate odvolával najmä na výsledky, ktoré SZĽH a celkovo slovenský hokej dosiahol počas jeho pôsobenia vo funkcii. Pri overovaní jeho výrokov sa najväčšou prekážkou ukázala byť nedostupnosť interných smerníc a najmä rozpočtu SZĽH pre verejnosť.

18
Jun

Správa o stave krajiny Iné

Hostia: Andrej Kiska

Prezident Andrej Kiska minulý týždeň využil právomoc prezidenta a predniesol v parlamente svoju prvú Správu o stave republiky. Prezident si viedol nadpriemerne dobre, z vyše 20 výrokov sme hodnotili ako nepravdivé len dva. Zaujímavým výsledkom je aj to, že všetky výroky sme vedeli overiť — nezaznamenali sme ani jeden neoveriteľný výrok.

15
Jun

Hospodárska politika a nový minister O 5 minút 12

Hostia: Vazil Hudák, Ján Hudacký

V O 5 minút 12 sa túto nedeľu predstavil budúci minister hospodárstva Vazil Hudák. Oponenta mu robil predseda výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Ján Hudacký. Obaja diskutujúci sa dopustili niekoľkých zaváhaní. Hudák zopakoval jeden z obľúbených výrokov Ficovej vlády o tom, že Európska komisia označlia slovenský rozpočet pre rok 2015 za jeden zo štyroch najlepších v EÚ, ktorý sme v našich overeniach vyvracali už niekoľko krát. Zavádzal aj o úmysloch súčasnej vlády znižovať mieru dane z príjmov právnických osôb. Hudacký sa zas mýlil v tom, že sa vyľudňuje slovenský vidiek.

07
Jun

Predseda vlády o návšteve Ruska V politike

Hostia: Robert Fico

Opäť bez oponenta túto nedeľu diskutoval predseda vlády Robert Fico. Témou bola tentokrát jeho posledná oficiálna návšteva Ruska. Pri obhajovaní tejto návštevy sa Fico dopustil viacerých faktických omylov. Viackrát sa dopustil zavádzania v otázkach spojených s plynovodom a SPP a nesprávne uviedol počet vrtuľníkov Mi-17 v armáde USA. Mýlil sa aj v tvrdení, že obchod medzi USA a Ruskom rastie, či v tom, že Slovenská republika je najvýchodnejším štátom západného bloku.Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."