Demagog.sk

Zoznam diskusií

18
Jul

Prešovský samosprávny kraj Iné

Hostia: Peter Chudík, Peter Pčolinský, Andrej Gmitter, Milan Majerský

18
Jul

Bratislavský samosprávny kraj Iné

Hostia: Martin Jakubec, Milan Ftáčnik, Jozef Uhler, Pavol Frešo, Juraj Droba, Rudolf Kusý

25
Jun

Richter a Kollár v RTVS O 5 minút 12

Hostia: Boris Kollár, Ján Richter

V nedeľu 25. júna boli hosťami relácie O 5 minút 12 minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) a poslanec NR SR Boris Kollár (Sme rodina). Hlavnou témou diskusie bola nezamestnanosť. Ak chcete vedieť ako presne používali fakty a štatistické údaje, prečítajte si našu poslednú analýzu pred letnými prázdninami. 

18
Jun

Diskusia o správe o stave republiky V politike

Hostia: Róbert Madej, Richard Vašečka, Jaroslav Paška

Témou relácie V politike dňa 18. júna bola správa prezidenta SR o stave republiky, ktorá odznela 14. júna v pléne Národnej rady SR. Hosťami relácie boli poslanci NR SR Róbert Madej (SMER-SD), Natália Blahová (SaS), Richard Vašečka (OĽaNO) a Jaroslav Paška (SNS). 

11
Jun

Amnestie Vladimíra Mečiara Sobotné dialógy

Hostia: Vladimír Mečiar

Hosťom relácie "Sobotné dialógy" bol 11. júna bývalý premiér SR a tvorca tzv. mečiarových amnestií Vladimír Mečiar. Pozrite si ako použil faktické informácie pri obhajovaní svojich politických rozhodnutí.

04
Jun

Danko v O5M12 O 5 minút 12

Hostia: Andrej Danko

V relácií "O 5 minút 12" sa 4. júna 2017 stretli predseda Národnej rady SR, Andrej Danko a predseda Poslaneckej snemovne českého parlamentu, Jan Hamáček. Ústrednou témou ich diskusie bola úloha národných parlamentov v EÚ a celkové smerovanie EÚ.   Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."