Demagog.sk

Zoznam diskusií

04
Feb

Kollár a Bugár v RTVS O 5 minút 12

Hostia: Boris Kollár, Béla Bugár

V nedeľu 4. februára boli hosťami relácie O 5 minút 12 podpredseda NR SR Béla Bugár (MOST-HÍD) a poslanec NR SR Boris Kollár (SME RODINA). Hlavnými témami diskusie boli mimo iné dohoda v koalícii o uvoľnení dodatočných zdrojov na rekonštrukcie internátov a na podporu poľnohospodárom, riešenie situácie okolo osemročných gymnázií alebo aj nastavenie parametrov pripravovanej exekučnej amnestie. Ak chcete vedieť ako presne používali fakty a štatistické údaje, prečítajte si našu analýzu. 

28
Jan

Lubyová a Remišová v O5M12 O 5 minút 12

Hostia: Martina Lubyová, Veronika Remišová

V nedeľu 28. januára boli hosťami relácie O 5 minút 12 ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nom. SNS) a poslankyňa NR SR Veronika Remišová (OĽaNO). Hlavnými témami diskusie boli zmena kvót pre prvé ročníky osemročných gymnázií, rekonštrukcia vysokoškolských internátov ale aj opatrenia na zvýšenie transparentnosti a čerpanie eurofondov na výskum a inovácie. Ak chcete vedieť ako presne používali fakty a štatistické údaje, prečítajte si našu analýzu. 

21
Jan

Nicholsonová a Kaliňák v O5M12 O 5 minút 12

Hostia: Robert Kaliňák, Lucia Nicholsonová

V nedeľu 21. januára boli hosťami relácie O 5 minút 12 minister vnútra SR Robert Kaliňák (SMER-SD) a podpredsedkyňa NR SR Lucia ĎUuriš Nicholsonová (SaS). Ak chcete vedieť ako presne používali fakty a štatistické údaje, prečítajte si našu analýzu.

14
Jan

Priority vlády v roku 2018 V politike

Hostia: Robert Fico

Predseda vlády SR a predseda vládnej strany SMER-DS Robert Fico bol hosťom relácie V politike v televízii TA3, kde predstavil mimo iné priority vlády v roku 2018 a hovoril aj v súvislosti s 25. výročím vzniku Slovenskej republiky. Z jeho vystúpenia v relácii sme vybrali a overili všetky faktické výroky.

14
Jan

25 rokov samostatnosti Slovenska — Andrej Danko a Richard Sulík V politike

Hostia: Richard Sulík, Andrej Danko

V nedeľu 14. januára boli hosťami relácie V politike (TA3) predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) a europoslanec Richard Sulík (SaS). Hlavnou témou bola 25 rokov samostatnej Slovenskej republiky. Ak chcete vedieť ako presne používali fakty, prečítajte si našu analýzu. 

17
Dec

Politický rok 2017 — Andrej Danko V politike

Hostia: Andrej Danko

Predseda parlamentu a vládnej strany SNS Andrej Danko bol hosťom relácie V politike v televízii TA3, kde zhodnotil politický rok 2017. Z jeho vystúpenia v relácii sme vybrali a overili faktické výroky.Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."