Demagog.sk

Zoznam diskusií

09
Apr

Sloboda slova a jej hranice V politike

Hostia: Marian Kotleba, Boris Kollár, Dušan Jarjabek

Hlavnou témou relácie V politike z dňa 9. apríl 2017 bola sloboda slova a jej hranice, o ktorej debatovali 4 poslanci Národnej rady SR, Dušan Jarjabek (SMER-SD), Karol Farkašovský (SNS), Marian Kotleba (ĽSNS) a Boris Kollár (Sme rodina). Počas hodinovej diskusie odznelo len 9 faktických výrokov. Ak chcete vedieť aká je presná bilancia, prečítajte si našu analýzu.

02
Apr

Blaha a Klus v TA3 V politike

Hostia: Ľuboš Blaha, Martin Klus

V nedeľu 2. apríla 2017 v relácií "V politike" sa okrem iného debatovalo o aktivácii Brexitu, idey budúcnosti Európskej únie ale aj o napäté vzťahy EÚ a Turecka. Rozhodli sme sa pozrieť na faktické výroky dvoch debatujúcich, overili sme tak tvrdenia poslanca Národnej rady SR, Martina Klusa (SaS) a poslanca Národnej rady SR, Ľuboša Blahu (SMER -SD). Ak chcete vedieť ako presne používali fakty, prečítajte si našu analýzu.

26
Mar

Rok po voľbách — koalícia V politike

Hostia: Andrej Danko, Robert Fico, Béla Bugár

Ako hodnotia prvý rok vlády predstavitelia koalície? Hosťami relácie V politike dňa 26. marca boli predseda NR SR a predseda strany SNS Andrej Danko, predseda vlády a predseda strany Smer-SD Robert Fico, podpredseda NR SR a predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Pozrite si ako vládni politici používali faktické informácie.

26
Mar

Rok po voľbách — opozícia V politike

Hostia: Richard Sulík, Igor Matovič, Boris Kollár, Marian Kotleba

Predsedovia opozičných strán sa v diskusnej relácii TA3 rozprávali o Mečiarovych amnestiách, o výrokoch a konaní členov strany Kotleba — Ľudová strana Naše Slovensko a o aktuálnom dianí v Národnej rade. Pozrite si, či používali svoje argumenty správne.

08
Mar

Mečiar a Bugár o amnestiách Téma dňa

Hostia: Vladimír Mečiar, Béla Bugár

Hlavnou témou posledných dní je možnosť zrušenia Mečiarovych amnestií. Ich tvorca — Vladimír Mečiar, bol spolu s Bélom Bugárom relácie TA3 Téma dňa. Pozrite si ako obaja politici používali faktické informácie.

07
Mar

Pomôžte odhaľovať nepravdy a zavádzania politikov Iné

Hostia: Demagog .SK

Analytici a dobrovoľníci Demagog.SK pre Vás overia politické diskusie, vyjadrenia, blogy či statusy slovenských politikov. Podporte ich príspevkom cez portál Dobrá krajina na tomto odkaze: https://www.dobrakrajina.sk/sk/projekt/demagog-skMichal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."