Demagog.sk

Zoznam diskusií

12
Feb

Erik Tomáš, Boris Kollár a Ľubomír Galko v RTVS O 5 minút 12

Hostia: Erik Tomáš, Ľubomír Galko, Boris Kollár

Demagog.SK sa touto reláciou prvýkrát venuje výrokom Erika Tomáša, mediálneho poradcu Roberta Fica. Dvaja opoziční a dvaja koaliční poslanci (Gál a Tomáš vs. Kollár a Galko) debatovali o aktuálnej situácii v oblasti energetiky. V debate neodznelo mnoho faktických tvrdení, výsledok diskusie by sme mohli zhrnúť asi takto: Každý mal aspoň jeden pravdivý výrok. Každý povedal aspoň jeden nie pravdivý výrok. Niektorí povedali aj zavádzajúce tvrdenia. Pre detailné hodnotenie si prečítajte našu analýzu.

05
Feb

Béla Bugár v TA3 V politike

Hostia: Béla Bugár

Béla Bugár, predseda koaličnej strany MOST-HÍD, mal v relácii TA3 vyhradených 30 minút, počas ktorých rozprával napríklad o dianí v parlamente, nových zákonoch a o voľbách do VÚC.

05
Feb

Boris Kollár, Martin Poliačik a Ján Podmanický v TA3 V politike

Hostia: Boris Kollár, Martin Poliačik, Ján Podmanický

V nedeľu 5. februára 2017 v relácií "V politike" sa debatovalo o práve schválenej novele zákona o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločností. Okolo na prvý pohľad nie príliš zaujímavej téme vznikla búrlivá debata medzi štyrmi poslancami Národnej rady Slovenskej republiky. Rozhodli sme sa pozrieť na faktické výroky troch debatujúcich, overili sme tak tvrdenia Martina Poliačika (SaS), Jána Podmanického (Smer-SD) a Borisa Kollára (Sme rodina). Ak chcete vedieť okrem iného napríklad to, o čom je jediný pravdivý výrok Borisa Kollára, prečítajte si našu analýzu.

22
Jan

Pellegrini na TA3 V politike

Hostia: Peter Pellegrini

Podpredseda vlády Peter Pellegrini bol hosťom relácie V politike. Ako podpredseda vlády pre investície a informatizáciu odpovedal na otázky ohľadne nejasného postupu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Vyjadroval sa aj k smerovaniu politiky strany SMER-SD, ako jeden z predstaviteľov novej generácie, "nových tvárí" strany.

16
Jan

Boris Kollár a mýtus o Rómoch O 5 minút 12

Hostia: Boris Kollár

Boris Kollár použil v relácii O 5 minút 12 jeden z najčastejších mýtov o Rómoch na Slovensku- tvrdil, že Róm, ktorý celý život poveral len sociálne dávky, dostane vyšší dôchodok ako občan, ktorý pracuje celý život za minimálnu mzdu. 

15
Jan

Voľby do VÚC V politike

Hostia: Lucia Nicholsonová, Miroslav Číž

Zo záverečnej časti relácie V politike sme vybrali tri zaujímavé výroky. Miroslav Čiž zo SMER-SD a Lucia Nicholsonová z SaS vyslovili výroky týkajúce sa volieb do VÚC a voelieb do mestských a obecných zastupiteľstiev. Číž správne uviedol, že Vladimír Maňka ako kandidát za SMER-SD získal síce v prvom kole volieb do VÚC 49,5 % hlasov, no v druhom kole voľby vyhral M. Kotleba. Keby teda Maňka získal o pol percenta hlasov viac, druhé kolo volieb sa podľa súčasných pravidiel nemuselo konať a predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja by bol kandidát SMER-SD. Lucia Nicholsonová tiež spomínala Banskú Bystricu avšak ako mesto. Nepresne však uviedlo počet hlasov, ktoré vo voľbách získal súčasný primátor Ján Nosko. K výroku sme priložili aj porovnanie absolútnych a percentuálnych ziskov hlasov víťazných kandidátov na primátorov v krajských mestách v posledných voľbách. V ďalšom výroku Miroslav Číž poukazoval na väčšiu účasť vo voľbách do miestnych zastupiteľstiev ako vo voľbách do VÚC, porovnali sme preto účasť v týchto typoch volieb v oboch kolách od roku 2001. Výsledok dal Čížovi za pravdu.Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."