Demagog.sk

Zoznam diskusií

12
Apr

3 roky súčasnej vlády a Váhostav v parlamente V politike

Hostia: Béla Bugár, Robert Fico

S už tradičným diskusným partnerom predsedom MOST-HÍD Bélom Bugárom sa predseda vlády Robert Fico stretol v relácii TA3 V politike. Prvá časť relácie bola venovaná rekapitulácii trojročného vládnutia strany SMER-SD. V druhej časti sa zaoberali problémami, ktoré spôsobila prebiehajúca reštrukturalizácia Váhostavu. Obaja politici viackrát fakticky zaváhali.

30
Mar

5 rokov s Demagog.SK Iné

Hostia: Demagog .SK

Projekt Demagog.SK vznikol ako dobrovoľnícka a nezávislá iniciatíva v roku 2010, odkedy overuje výroky politikov vo verejnom priestore, predovšetkým v televíznych politických diskusných reláciách.Medzičasom sa prijekt rozrástol o veľmi úspešný český projekt Demagog.CZ a neskôr aj o poľský a maďarský partnerský projekt. Cieľom projektu je prispieť k tomu, aby bola politická diskusia postavená na overiteľných faktoch a nie na pocitoch a emóciách.

29
Mar

100 dní Iva Nesrovnala V politike

Hostia: Ivo Nesrovnal

Svojich prvých 100 dní vo funkcii primátora hlavného mesta zhodnotil v nedeľu na TA3 Ivo Nesrovnal. Vzhľadom na to, že sa témy diskusie venovali najmä budúcemu vývoju Bratislavy, na overovanie bolo vhodných len niekoľko výrokov venujúcich sa najmä rozpočtu a zadlženiu Bratislavy. Dva z týchto výrokov nebolo možné z dostupných informácií overiť. Ako pravdivý sme ohodnotili len Nesrovnalovo vyjadrenie týkajúce sa ceny projektu rekonštrukcie Starého mosta.

29
Mar

Rozhovor s Andrejom Kiskom O 5 minút 12

Hostia: Andrej Kiska

Od zvolenia Andreja Kisku do funkcie prezidenta Slovenskej republiky ubehol v nedeľu prvý rok. Kiska ho zhodnotil v relácii O 5 minút 12, kde uviedol síce len sedem faktických výrokov, až na jeden neoveriteľný však boli všetky pravdivé. Prezident správne zhodnotil napríklad hospodársky vývoj Slovenska, financovanie zdravotníctva či fungovanie Medzinárodného súdneho dvora v Štrasburgu.

22
Mar

Zahraničná politika v roku 2015 V politike

Hostia: Miroslav Lajčák, František Šebej

Na TA3 sa v nedeľu stretli minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a predseda zahraničného výboru NR SR František Šebej. V pokľudnej diskusii o postavení Slovenska v medzinárodných vzťahoch prevažovali u oboch účastníkov pravdivé výroky. Pravdivo obaja účastníci debatovali o poslednom summite EÚ, ktorý sa zameriaval najmä na stav sankcií voči Rusku a možnosti energetickej únie. Pripomenuli taktiež blížiace sa výročie Zmluvy o priateľstve a spolupráci s Maďarskou republikou a plánované oslavy víťazstva na fašizmom. Zaváhania sa poslanec Šebej dopustil práve pri interpretácii podmienok zmluvy.

15
Mar

Gabčíkovo v rukách štátu V politike

Hostia: Robert Fico, Peter Žiga

V nedeľu si na TA3 predseda vlády Robert Fico podiskutoval na tému Vodnej elektrárne Gabčíkovo. Spoločnosť mu robil jeho stranícky kolega a minister životného prostredia Peter Žiga, ktorý však prispel len troma originálnymi faktickými výrokmi. Len jeden z jeho výrokov však možno označiť za pravdivý. Problémom sa nevyhol ani Fico, ktorý okrem iného vo viacerých výrokoch zamenil Slovenské elektrárne s jedným z ich akcionárov Enelom, zopakoval si nepravdu podľa ktorej sa za jeho vlády neprivatizovalo a nesprávne prirovnal výkon Vodnej elektrárne Gabčíkovo k Jaslovským Bohuniciam.Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."