Demagog.sk

Zoznam diskusií

16
Oct

Mikuláš Dzurinda o Michalovi Kováčovi, svojich vládach aj o aktuálnych problémoch V politike

Hostia: Mikuláš Dzurinda

Bývalý premiér Mikuláš Dzurinda diskutoval v relácii TA3 V politike. Vyjadroval sa k odkazu zosnulého prezidenta Kováča, k Mečiarovmu vládnutiu, spomínal aj na svoje vlády a komentoval súčasné problémy a výzvy. Vybrali sme štyri z jeho použitých faktických výrokov. V dvoch z nich chyboval- nesprávne označil summit Bush-Putin v Bratislave za posledný summit amerického a ruského prezidenta a zopakoval svoj chybný výrok z minulosti o miere nezamestnanosti v roku 1998, kedy preberal vládu nad krajinou.

16
Oct

Richter a Mihál o zmenách v sociálnom systéme V politike

Hostia: Jozef Mihál, Ján Richter

Z politickej diskusie v televízii TA3 sme vybrali niekoľko výrokov súčasného ministra Richtera a bývalého ministra Mihála. Dva Richterove výroky boli neoveriteľné a jeden zavádzajúci. Analyzované boli tri výroky Jozefa Mihála, všetky sme posúdili ako pravdivé.

09
Oct

Danko o neformálnom stretnutí predsedov parlamentu V politike

Hostia: Andrej Danko

Andrej Danko bol opäť hosťom relácie TA3 a tentokrát si už pripísal väčšinu pravdivých výrokov. Spomínal chválu bratislavského summitu predsedov parlamentov EÚ, brexit, nízku účasť v eurovoľbách či kritiku V4.

09
Oct

Drucker o peniazoch v zdravotníctve V politike

Hostia: Tomáš Drucker

Minister zdravotníctva Drucker diskutoval v relácii TA3 V politike, pričom použil 7 faktických výrokov. Dva z nich sme na základe verejne dostupných dát nemohli spoľahlivo overiť, preto sme požiadali o vyjadrenie a presné údaje Ministerstvo zdravotníctva. Zvyšných 5 Druckerových výrokov bolo na základe dostupných údajov pravdivých.

02
Oct

S Igorom Matovičom o jeho mandáte, živnosti a opozičnej činnosti V politike

Hostia: Igor Matovič

Norbert Dolinský sa s Igorom Matovičom porozprával o jeho živnosti, kvôli ktorej mu hrozí strata poslaneckého mandátu v Národnej rade. Matovič spomínal podobné prípady, ktoré riešil Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, vyzdvihoval svoju doterajšiu parlamentnú a celkovo opozičnú aktivitu, spomenul tiež kauzu Bašternák a odvolávanie Kaliňáka. 

25
Sep

Vzťahy koalície a opozície, daňové opatrenia a smer európskej politiky V politike

Hostia: Richard Sulík, Andrej Danko

Andrejovi Dankovi sme v relácii V politike našli 6 faktických výrokov, Richardovi Sulíkovi 13. Danko si pripočítal 2 nepravdy a jedno zavádzanie, kým Sulík zavádzajúci výrok síce nemal, no 3 jeho vyhlásenia boli nepravdivé. Tri Dankove výroky a jeden Sulíkov boli pre nás neoveriteľné. Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."