Demagog.sk

Zoznam diskusií

18
Sep

Premiér pre Nový čas Iné

Hostia: Robert Fico

Demagog.SK overil vyjadrenia premiéra Fica v rozhovore pre Nový čas. 6 faktických výrokov sa týkalo školstva a najmä štrajku učiteľov, v dvoch výrokoch o školstve premiér nehovoril pravdu. V ostatných výrokoch hovoril o sociálnej situácii, daniach či koncesionárskych poplatkoch.

11
Sep

Blížiaci sa summit lídrov v Bratislave O 5 minút 12

Hostia: Martin Klus, Milan Krajniak, Ivan Korčok

V neďeľnej O5M12 debatovali Krajniak, Korčok a Klus. Klus hovoril málo, no nechyboval. Korčok aj Krajniak fakticky zaváhali.

26
Jun

O brexite a predsedníctve s Maďaričom, Klusom, Šebejom, Kollárom a Šefčovičom O 5 minút 12

Hostia: František Šebej, Boris Kollár, Martin Klus, Marek Maďarič, Maroš Šefčovič

Výsledok britského referenda neovplyvnil len finančné trhy, ale aj programy politických debát. O súčasnej situácii Európskej únie, ďalšieho postupu a príčinách trendu nedôvery v EÚ sa rozprávali v relácií O päť minút dvanásť Marek Maďarič (minister kultúry, SMER-SD), František Šebej (MOST-HÍD), Martin Klus (SaS) a Boris Kollár (Sme rodina). Pre zodpovedanie pár otázok sa do debaty zapojil aj Maroš Šefčovič (SMER-SD) priamo z Bruselu. Výroky priebežne doplňujeme.

19
Jun

Kaliňák, Procházka, Rajtár a Krajniak o Bašternákovi O 5 minút 12

Hostia: Robert Kaliňák, Radoslav Procházka, Jozef Rajtár, Milan Krajniak

Nedeľná diskusia o kauze Bašternák na RTVS priniesla debatu Rajtára (SaS), Kaliňáka (SMER-SD), Krajniaka (SME Rodina) a Procházku (Sieť).

12
Jun

Klus a Šebej o brexite V politike

Hostia: Martin Klus, František Šebej

Blížiace sa referendum o zotrvaní Veľkej Británie v Európskej únii bolo témou diskusie poslanca SaS Martina Klusa a poslanca Most-Híd Františka Šebeja. V názoroch na to, čo by prinieslo prípadné vystúpenie Veľkej Británie z EÚ a aké sú alternatívne scenáre či správne postupy, sa obaja poslanci zhodovali. Podobná je aj ich pravdivostná bilancia v tejto relácii- obaja mali väčší počet pravdivých výrokov, ako je priemer Demagog.SK.

05
Jun

Sulík, Csáky, Kukan a Korčok o slovenskom predsedníctve O 5 minút 12

Hostia: Richard Sulík, Eduard Kukan, Pál Csáky, Ivan Korčok

Relácia RTVS bola túto nedeľu venovaná slovenskému predsedníctvu v Rade Európskej únie. Diskutujúcimi boli splnomocnenec vlády pre predsedníctvo Ivan Korčok a europoslanci Richard Sulík, Pál Csáky a Eduard Kukan.Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."