Demagog.sk

Zoznam diskusií

15
Apr

Slovensko vo svete O 5 minút 12

Hostia: Ľuboš Blaha, Martin Klus, Jaroslav Paška, Milan Krajniak

V nedeľu 15. apríla boli hosťami relácie RTVS O 5 minút 12 poslanci NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD), Martin Klus (SaS), Milan Krajniak (SME RODINA) a Jaroslav Paška (SNS). Hlavnou témou bola aktuálna slovenská zahraničná a bezpečnostná politika v kontexte aktuálneho geopolitického vývoja.

09
Apr

Ministerky na TA3 V politike

Hostia: Gabriela Matečná, Andrea Kalavská , Ľubica Laššáková , Martina Lubyová

V nedeľu 9. apríla boli hosťami relácie V politike ministerky vlády P. Pellegriniho Gabriela Matečná (nom. SNS), Andrea Kalavská, Martina Lubyová (nom. SNS) a Ľubica Laššáková (SMER-SD). Ministerky predstavili svoje vízie a priority v rezortoch pôdohospodárstva, zdravotníctva, školstva a kultúry bez politického oponenta. 

25
Mar

Danko a Kollár v RTVS O 5 minút 12

Hostia: Andrej Danko, Boris Kollár

V nedeľu 25. marca boli hosťami relácie O 5 minút 12 predseda NR SR Andrej Danko (SNS) a poslanec NR SR Boris Kollár (SME RODINA). Hlavnými témami relácie boli - vymenovanie novej vlády, rokovanie o vládnom programe v NR SR a s tým spojená žiadosť vlády o dôveru poslancov a taktiež otázka zodpovednosti politikov pri obnovení dôvery verejnosti v štát a jeho inštitúcie. 

18
Mar

Predstavitelia opozície o aktuálnej politickej situácii O 5 minút 12

Hostia: Ľubomír Galko, Marian Kotleba, Boris Kollár, Igor Matovič

V nedeľu 18. marca boli hosťami relácie O 5 minút 12 poslanci NR SR Ľubomír Galko (SaS), Boris Kollár (SME RODINA), Marian Kotleba (K-ĽSNS) a Igor Matovič (OĽANO). Išlo o špeciálne vysielanie v súvislosti s aktuálnou politickou krízou, do ktorej boli pozvaní debatovať zástupcovia všetkých parlamentných strán. Do RTVS však žiaden zástupca vládnej koalície neprišiel.

11
Mar

Remišová a Pellegrini v O5M12 O 5 minút 12

Hostia: Veronika Remišová, Peter Pellegrini

V nedeľu 11. marca boli hosťami relácie O 5 minút 12 poslankyňa NR SR Veronika Remišová (OľaNo) a nový premiér a podpredseda strany SMER-SD Peter Pellegrini. Hlavnou témou bola aktuálna politická a spoločenská situácia po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

04
Mar

Nicholsonová a Kaliňák o vražde novinára O 5 minút 12

Hostia: Robert Kaliňák, Lucia Ďuriš Nicholsonová

V nedeľu 4. marca boli hosťami relácie O 5 minút 12 podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) a minister vnútra SR Robert Kaliňák (SMER-SD). Hlavnou témou bola vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky archeologičky Martiny Kušnírová.Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."