Demagog.sk

Zoznam diskusií

03
Jun

Nové vedenie policajného zboru, kandidáti na ústavných sudcov O 5 minút 12

Hostia: Boris Kollár, Miroslav Beblavý, Andrej Hrnčiar, Tibor Bernaťák

V nedeľu 2. júna boli hosťami relácie RTVS O 5 minút 12 podpredseda NR SR Andrej Hrnčiar (MOST-HÍD) a poslanci NR SR Miroslav Beblavý (SPOLU), Tibor Bernaťák (SNS) a Boris Kollár (SME RODINA). Hlavnými témami relácie boli nové vedenie Policajného zboru SR, voľba kandidátov na ústavných sudcov a novela zákona o politických stranách a politických hnutiach.

27
May

Kedy pôjdeme do dôchodku? O 5 minút 12

Hostia: Erik Tomáš, Eugen Jurzyca, Igor Matovič, Ivan Švejna

V relácii RTVS sa stretli zástupcovia dvoch opozičných a dvoch koaličných strán s rozdielnym názorom na problematiku zakotvenia dôchodkového stropu do Ústavy SR. 

20
May

Remišová a Bugár v O5M12 O 5 minút 12

Hostia: Veronika Remišová, Béla Bugár

V nedeľu 20. mája boli hosťami relácie O 5 minút 12 poslankyňa NR SR Veronika Remišová (OĽANO) a podpredseda NR SR Béla Bugár (MOST-HÍD). Hlavnými témami relácie boli okrem iného kroky a konkrétne činy politikov pri obnove dôvery verejnosti v štát a jeho inštitúcie tri mesiace po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a získavanie podpory v NR SR pre najnovšie legislatívne návrhy a zámery koalície i opozície.

06
May

Nová ministerka Saková V politike

Hostia: Denisa Saková

29
Apr

Strana Smer-SD mení stratégiu V politike

Hostia: Robert Fico

Bývalý predseda vlády SR a predseda strany SMER-SD Robert Fico bol hosťom relácie V politike v televízii TA3, kde hovoril o novej stratégie svojej strany, pripravovanom sociálnom balíčku a o životnej úrovni na Slovensku. Z jeho vystúpenia v relácii sme vybrali a overili všetky faktické výroky.

22
Apr

Stav polície a dôvera verejnosti V politike

Hostia: Tibor Gašpar

Prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar bol hosťom relácie V politike v televízii TA3, kde hovoril o stave Polície SR a dôvere verejnosti voči nej. Z jeho vystúpenia v relácii sme vybrali a overili všetky faktické výroky.Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."