Demagog.sk

Přehled výroků

2

O 5 minút 12, 21. novembra 2010:

„Nie, práve že náš poslanec pán Gábor Gál je jedným z navrhovateľov tohto návrhu, je to presne ako hovoríte poslanecký návrh z troch politických strán, poslancov z troch politických strán. Sú to strany SaS, SDKÚ-DS a strana Most-Híd.“

O 5 minút 12, 21. novembra 2010:

„Netreba zabudnúť na to, že kedy maďarská strana prišla s týmto návrhom bolo to tesne po parlamentných voľbách v Maďarsku a pred našimi parlamentnými voľbami. Považujem toto načasovanie za veľmi nešťastné a ja osobne za seba môžem povedať, že s takýmto návrhom ja osobne nesúhlasím. Ja o maďarské štátne občianstvo určite nepožiadam, pretože som zástancom teritoriálneho princípu, avšak nezabúdajme na jednu, pardon, ak dovolíte.“

Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."