Demagog.sk

Přehled výroků

2

Iné, 18. jula 2017:

„Bolo to v dôsledku kolapsu poľnohospodárstva (že Nitriansky kraj bol po Košickom druhým najmenej rozvinutým krajom na Slovensku, pozn.) a my sme boli typický poľnohospodársky kraj (NRSK pred rokom 2001, pozn.).“

O 5 minút 12, 8. júna 2014:

„Vo vláde napríklad bol aj taký chaos, že prišiel som do vlády a musel som napomenúť ministra Simona a povedať, že dám naňho trestné oznámenie. Pretože urobil zmluvu so svojim partnerom z Maďarska, kde sa Slovensko vzdáva určitých hektárov v Tokajskej oblasti. Za to, že maďarská strana na nás nedá žalobu na Európsky súd. Keď som sa to dozvedel, samozrejme, vo vláde som to hneď povedal. Nevedela o tom ani premiérka, že minister urobil takúto dohodu. Takže som zabránil, hneď som volal do Bruselu, že zbavujem akýchkoľvek možných rokovaní ministra Simona v európskych orgánoch rokovať o tejto záležitosti.“

Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."