Demagog.sk
 

Donori projektu

Inštitucionálnu a organizačnú podporu projektu poskytuje Inštitút SGI.

Projekt Demagog.SK od svojho vzniku v roku 2010 financoval svoje aktivity z nasledujúcich grantov:

- dobrovoľnícky program LEAF, vďaka ktorému sme od mája 2015 do marca 2016 získali do tímu dobrovoľníka Juraja Mýtneho, ktorý nám pomáhal s marketingom. Od januára 2017 nám s marketingom a webom pomáhali Juraj Kubinec, Bohumil Pokštefl a spoločnosť Marmot&Crow. V roku 2018 nám s nastavením procesov pomáha Ondrej Zacko.

• grant Veľvyslanectva USA v Bratislave na podporu kultúrnej a mimovládnej činnosti (grant opakovane získaný v roku 2014, 2015, 2016, 2017, 2018)

 grant Nadácie ESET získaný pre obdobie január 2017 - jún 2017 a pre obdobie september 2017-jún 2018

 ďalšie financie analytici projektu v minulosti získali za publikované texty a analýzy na stránkach SME, Denník N a HN a tiež za spoluprácu s denníkom SME na projekte www.sluby.sme.sk

• Finančná podpora ESET a Veľvyslanectva USA v Bratislave na vývoj aplikácie pre iOS a Android
Demagóg do vrecka. Vďaka tímu GoodRequest za vývoj aplikácie (2013)

• program Európskej únie Mládež v akcii

- International Visegrad Fund: 

V rokoch 2017-2018 sme spolu s partnermi z Českej republiky (kohovolit.eu), Poľska (MamPrawoWiedzec.pl) a Maďarska (atlatszo.hu) získali podporu od Visegrad Fund pre projekt s názvom ´To be closer to V4 policy´, počas ktorého monitorujeme a vyhodnocujeme vystúpenia slovenských politikov v Národnej rade a v Európskom parlamente na témy dôležité pre V4.

Na rok 2013 získali projekty Demagog.SK a Demagog.CZ podporu od Visegrad Fund na projekt rozvoja občianskej spoločnosti v Gruzínsku. 

Vďaka podpore Visegrad Fund sme spolu s partnerským projektom Demagog.CZ mohli v roku 2013 a 2014 zdieľať svoje know-how s poľskými a maďarským kolegami, čoho výsledkom bol vznik projektov iDemagog.HU a Demagog.org.PLTaktiež sme mohli zorganizovať pri príležitosti volieb do Európskeho parlamentu celkovo tri semináre a workshopy, v ktorých sme pracovali s dobrovoľníkmi z krajín V4. Na jar 2014 iniciatívy v Poľsku a Maďarsku spravili pilotné overovanie využívajúce metodológiu Demagog (viac: Hodnotenie na Demagog). To bolo úspešným začiatkom samostatných projektov Demagog v Poľsku a Maďarsku.

• Stefan Bátory Foundation

Vďaka podpore Stefan Batory Foundation a programu Európskej únie Mládež v akcii sme mohli v roku 2013 zorganizovať konferenciu e-Democracy Day, na ktorej sa pri príležitosti roku Európskeho občianstva predstavili watchdogové projekty zamerané na prácu s otvorenými dátami. E-Democracy spojil projekty zo Slovenska a Českej republika a vytvoril tak priestor na neformálne stretnutie a prezentáciu on-line nástrojov, ktoré podporujú účasť na verejnom dianí a budovaní demokracie. Konferenciu zorganizoval projekt Demagog.SK spolu s InštitútomSGI

Celý 4-hodinový záznam prezentácii z konferencie si môžete pozrieť TU.

• Open Society Institute v spolupráci s časopisom V4 Revue

Počas spolupráce sme sa venovali európskym témam a publikovali sme viacero článkov vo V4 Revue

Špeciálna vďaka nefinančnej podpore od spoločnosti NEWTON Media, ktorá nám v rokoch 2010-2018 poskytovala monitoringu médií a mediálnych analýz, ktorý na analytickom webe Medan.SK sleduje politické diskusie v rámci rubriky Kto rečnil.

Za príležitosť pravidelne publikovať články a komentáre na názorových stránkach denníkov a internetových portálov špeciálne ďakujeme denníku SME, Denníku N, Hospodárskym novinám a portálu europskenoviny.sk

• Demagog.SK získava časť financií aj z 2 % daní a darov fanúšikov projektu.