DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Andrej Danko

SNS

...aj minulý týždeň v relácii tu zazneli slová o spojení SNS s mafiou, kde ste aj Vy osobne zaútočil do pána Hoľka, ktorého okradla mafia o počítače a vydierala, (...).

Danko a Kollár v RTVS - 26.03.2018
Neoveriteľné

Výrok Andreja Danka nadväzuje na už overovaný výrok Borisa Kollára. Boris Kollár sa 18. marca 2018 v relácií O 5 minút 12 na adresu Jána Hoľka vyjadril: "...a pán Hoľko je prepojený s pánom Vadalom." Kvôli nedostatku relevantných dôkazov o prepojení Hoľka s Vadalom sme výrok označili za neoveriteľný. Andrej Danko odkazuje aj na podvody s výpočtovou technikou, ktorými čelila firma Sofos. Práve Ján Hoľko v minulosti pôsobil ako riaditeľ a konateľ tejto spoločnosti. Aj napriek tomu, že Andrej Dansko sa pravdivo vyjadril o predchádzajúcich tvrdeniach Borisa Kollára na adresu Jána Hoľka a o podvodoch s výpočtovou technikou, kvôli absencií dôkazov o prepojení Hoľku s Vadalom a vydierania Hoľku mafiou, hodnotíme výrok ano neoveriteľný.

Boris Kollár sa 18. marca 2018 v relácií O 5 minút 12 na adresu Jána Hoľka vyjadril: "...my sa bavme aj o strane SNS, nie len o Smere-SD, my sa bavíme aj o pánovi Dankovi, keď vznikala táto vláda, tak sa rozprávalo stále o deštrukcii, deštruktivizme, že nesmieme dovoliť deštrukciu štátu, ale oni ju priamo napĺňajú, svojim konaním, rozumiete, že to nie je, aby sme to nebrali, že to je len Smer-SD. Pozor, tu nie treba zabudnúť aj na takú stranu, ako je SNS, zoberte si, za posledné dva roky, aké vznikli kauzy, väčšinu, najviac korupčných káuz malo SNS, bol im odvolaný minister školstva lebo bolo tam veľké podozrenie, že nám chceli rozkradnúť 600 miliónov v eurofondoch, bol odvolaný minister, pre boha živého, však máme tu vyšetrovanie OLAFU, chceli nám ukradnúť budúcnosť a túto je minister za stranu SNS, ale môžeme pokračovať, pán Holko, na ministerstve obrany, kde je zase jeden netransparentný tender na obranu, však tam je miliarda dve sto miliónov a pán Holko je prepojený s pánom Vadalom. Chodil s ním robiť kšefty do Talianska. Prosím vás pekne, však my sa bavme o strane SNS, nie len o Smere-SD. (...)  Dneska majú, predseda vlády ich má na Úrade vlády, dnes s nimi kšeftujú, Holko je prepojený, takisto, pravá ruka Andreja Danka, je prepojený na Vadalu, dneska s nimi robia obchody, kšefty a špinavé prachy."

V tejto súvislosti Demagog.SK overoval výrok Borisa Kollára o prepojenosti Jána Hoľka s Antoninom Vadalom. Ján Hoľko vo svojom vyhlásení poprel akékoľvek vzťahy s pánom Vadalom: „Vylučujem akékoľvek priateľské vzťahy s uvedeným pánom. Opak je pravdou. Spoločnosť Sofos bola podvedená a oklamaná firmou uvedeného pána pri nákupe výpočtovej techniky. Pohľadávka od firmy uvedeného pána bola zo strany firmy Sofos vymáhaná a tovar vrátil. Uvedenú skutočnosť preveril v danom čase aj Daňový úrad v Košiciach. Žiadny kontakt s uvedeným pánom neudržiavam a dôrazne to odmietam.“

Podľa slov samotného Jána Hoľka bola firma Sofos oklamaná a podvedená pri nákupe výpočtovej techniky no ukrátený tovar bol firme vrátený.

Dátum zverejnenia analýzy: 25.03.2018
success
error