DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií
Na fotografii s ľuďmi z PS nie je atentátnik, ktorý zaútočil na Roberta Fica, ale člen strany

Na fotografii s ľuďmi z PS nie je atentátnik, ktorý zaútočil na Roberta Fica, ale člen strany

Veronika Jursová Prachárová 20.05.2024 novinky

Na sociálnych sieťach sa šíri fotografia, na ktorej má podľa popisu byť atentátnik z Handlovej spolu s členmi Progresívneho Slovenska a s dúhovou vlajkou a vlajkou EÚ. Nie je to pravdivý obraz situácie, v skutočnosti je na obrázku poslanec NR SR Ondrej Prostredník.

Na Facebooku sa začala šíriť fotografia, na ktorej údajne atentátnik na Roberta Fica (označený šípkou) stojí v skupine s členmi Progresívneho Slovenska, ktorí držia dúhovú vlajku a vlajku EÚ. K fotografii je opis: „HALLOOOOO SVEDKOVIA COVIDOVI OVČANIA, LIBERALI, PROGRESÍVCI, VYPATLANCI VYMLETIIIII, TCHORČOKOVIDI, FIONISTI ????????????????????????????????????????????????️‍????????????????????????‼️‼️‼️JURAJ C.”

Na fotografii nie je strelec, ale Ondrej Prostredník

Fotografia pochádza z Pride pochodu v Košiciach z augusta 2023 a je na nej medzi inými predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka a ďalší členovia strany, ako napríklad Lucia Plaváková, Michal Sabo a Zora Jaurová.

Z ďalšieho záberu v lepšej kvalite je zrejmé, že muž označený šípkou nie je atentátnik, ktorý strieľal na premiéra Fica, ale Ondrej Prostredník. 


Zdroj: Facebook


Zdroj: progresivne.sk

Ondrej Prostredník je poslanec NR SR za Progresívne Slovensko, evanjelický teológ a tlmočník.

Záver

Na sociálnych sieťach sa šíri fotografia, na ktorej má atentátnik na Roberta Fica stáť v skupine s členmi Progresívneho Slovenska, ktorí držia dúhovú vlajku. V skutočnosti je na obrázku označený poslanec Ondrej Prostredník. V spolupráci so sociálnou sieťou Facebook preto príspevok označujeme ako nepravdivý.

success
error