Demagog.sk
Václav Mika

Václav Mika ()

2 Pravda 1 Nepravda 0 Zavádzanie 2 Neoveriteľné

Výroky

Iné, 5. novembra 2018:

„RTVS je verejná inštitúcia, bol som v jej čele. Táto inštitúcia pracovala s verejnými zdrojmi, s verejným obstarávaním, s európskymi zdrojmi a prostriedkami, bola veľkým zamestnávateľom (…).“

Iné, 5. novembra 2018:

„…jediný z kandidátov mám tému nájomného bývania, ktoré je prepojené na financovanie európskymi projektmi a fondmi.“

Iné, 5. novembra 2018:

„…ja som ten, kto pánovi primátorovi to meškanie (vybudovania električky do Petržalky a Janíkovho dvora, pozn.) počíta. Dnes je to 285 dní (k 5. novembru 2018, pozn.) (…).“

Iné, 5. novembra 2018:

„Filiálka je projekt, ktorý na Ministerstve dopravy má svoj tím, ktorý sa s tým zaoberá.“

Iné, 5. novembra 2018:

„Je tam už štúdia zrealizovateľnosti (pri projekte Filiálka, pozn.).“

Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."