Demagog.sk
Peter Pčolinský

Peter Pčolinský (SME RODINA)

2 Pravda 1 Nepravda 0 Zavádzanie 0 Neoveriteľné

Osobná stránka politika

Výroky

Iné, 18. jula 2017:

„Je tu (PSK, pozn.) najvyššia miera nezamestnanosti, najnižšia priemerná mzda a najväčší úbytok obyvateľstva do iných regiónov.“

Iné, 18. jula 2017:

„Je nemysliteľné, aby priamo poslanec NR SR a župan mal firmu, ktorá od nominanta Smeru-SD dostane dotáciu 11 miliónov eur.“

Iné, 18. jula 2017:

„Prešovský kraj má cca 819 000 obyvateľov a cca 431 000 exekučných konaní na súdoch.“

Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."