Demagog.sk
Martin Klus

Martin Klus (SaS)

94 Pravda 10 Nepravda 8 Zavádzanie 4 Neoveriteľné

Výroky

Sobotné dialógy , 24. novembra 2018:

„Keď sa nám tu v rokoch 2015-2016 premlelo skoro 2 milióny ľudí, ktorých sme nijakým spôsobom neskontrolovali …“

Téma dňa, 16. mája 2017:

„Severoatlantická aliancia je postavená na princípe jeden za všetkých, všetci za jedného, to je ten známy článok 5.“

Dôležitý výrok V politike, 24. apríla 2016:

„… ak by sa naplnili ďalšie časti programu Ľudovej strany Naše Slovensko, to znamená napríklad uzatvorenie hraníc a vystúpenie zo Severoatlantickej aliancie, čo pán minister Gajdoš vyhodnotil približne, že by nás potom obrana stála asi 5-násobok toho, čo nás stojí dnes …“

Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."