Demagog.sk
Andrej Kiska

Andrej Kiska (Nestraníci)

161 Pravda 17 Nepravda 6 Zavádzanie 23 Neoveriteľné

Osobná stránka politika
Zobraziť životopis politika

Výroky

Iné, 18. júna 2015:

„V priebehu roka došlo v našej justícii k viacerým zmenám – a viackrát som povedal, že vidím svetielko na konci tunela. Vláda navrhla a parlament schválil niektoré nové pravidlá. Ako prezident som vo vzťahu k justícii využil svoje kompetencie. Výsledkom sú predovšetkým personálne zmeny na najvyšších postoch súdnictva.“

O 5 minút 12, 29. marca 2015:

„…tak ten dlh (štátnych nemocníc, pozn.) je teraz nejakých 300 miliónov eur.“

O 5 minút 12, 29. marca 2015:

„Podľa názoru viacerých odborníkov, pravda, sú nejaké štatistiky OECD, koľko percent HDP dávame na zdravotníctvo, nárast tu bol, radíme sa možno medzi priemer Európskej únie…“

Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."