Demagog.sk
Vladimír Gürtler

Vladimír Gürtler (7 statočných)

3 Pravda 0 Nepravda 1 Zavádzanie 0 Neoveriteľné

Výroky

Dôležitý výrok Téma dňa, 28. októbra 2013:

„Aj dnes v správach vyšlo, že boli zastavené, program na ničenie hrádzok, ktorý fungoval, prinášal prácu pre tisíce ľudí.“

Téma dňa, 28. októbra 2013:

„Všetci vieme aké sú právomoci Košického samosprávneho kraja, zákon 302 z roku 2001, pán Bauer, Vy ste boli ten, ktorý ste ho schvaľoval. Minimálne kompetencie, paragraf štyri to hovorí úplne jasne.“

Téma dňa, 28. októbra 2013:

„Paralelná mena funguje aj vo Švajčiarsku.“

Téma dňa, 28. októbra 2013:

„Páni v súčinnosti Smeru a SDKÚ, predali aj ziskovú nemocnicu (v Spišskej Novej Vsi, pozn.) do skupiny Penta.“

Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."