Demagog.sk
 

Kampaň s 3T

V projekte Demagog.SK už od roku 2010 kontroluje výroky politikov. Zároveň sa usilujeme o pozitívnu zmenu — motivovanie mladých ľudí a celej spoločnosti, k väčšiemu záujmu o politické dianie.

Preto sme vo februári spustili kampaň na zvýšenie záujmu mladých ľudí o politické diskusie. V spolupráci so skupinov komikov 3T a Zeldeo production sme zhrnuli najčastejšie stratégie politikov, ktorými zavádzajú nielen svojich súperov a moderátora, ale aj nás — divákov. Celú sériu paródií, ako aj videá ambasádorov projektu a zámeru overovania vládnych sľubov nájdete na našom Youtube kanáli.

Politici používajú rôzne stratégie na to, aby si získali divákov na svoju stranu. Mnohokrát neváhajú použiť nielen nekorektné informácie, ale aj rôzne stratégie na odvrátenie pozornosti súperov a divákov. Sme presvedčení, že politické debaty majú vyhrávať politici, ktorí svoje argumenty dokážu podložiť presnými dátami, informáciami a najrelevantnejšími faktami, nie tí najkrajší, najvýrečnejší alebo najhlučnejší.

Pozrite si štyri diskusie O 6 minút 13!

Rudolf Jantár (strana BÁJKA) a Ján Taburet (strana NÁHLA ZHODA) diskutujú v O 6 minút 13 o nebezpečenstve zvyšujúceho sa podielu skleníkových plynov v atmosfére. 


Martin Gertlinger (strana PÓLY SEVERU) a Hubert Drabinka (strana KOĽAJNICA) diskutujú v O 6 minút 13 o inovatívnych metódach chovu sliepok v našich kurníkoch. 


Mirko Sladič (strana MED) a Demeter Prúdič (strana AJ VODNÉ JE STOČNÉ) diskutujú o tom, či je možné Archimedov zákon vzťahovať na náš návrh zákona o vode. 


Adam Rajnoha (strana OPONA) a Karol Helena (strana AJ DOM JE BUDOVA) diskutujú v O 6 minút 13 o strategickej investícii do novej divadelnej budovy na zelenej lúke v Hmlistom nad Bačorinkou. scenár: Demagog SK
účinkujú: 3T (Tri tvorivé tvory)
výroba a produkcia: Zeldeo production

Ďakujeme za spoluprácu komikom z 3 T a Zeldeo production!
Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."