Demagog.sk
 

Dobrovoľníctvo v Demagog.SK

12. septembra 2018

Projekt Demagog.SK hľadá nových členov tímu na pozíciu:

Dobrovoľníčka/dobrovoľník

Náplň dobrovoľníctva:
Analýza politických výrokov a vyhľadávanie relevantných podkladov k aktuálnym politickým témam — pravidelné politické diskusie, statusy na sociálnych sieťach, vystúpenie v médiách, predvolebné debaty. Overovanie sľubov kandidátov na primátorov v krajských mestách.
 
Koho hľadáme:
ľudí so záujmom o veci verejné

Čo očakávame:
Analytické schopnosti, všeobecný politický prehľad a záujem o dianie na slovenskej politickej scéne, znalosť anglického jazyka

Čo ponúkame:
Účasť na procese verejnej kontroly mediálnych výstupov politikov, možnosť participovať na posilňovaní dôležitej role občianskych aktivít vo verejnej sfére. 

Dátum nástupu:
september 2018


Ak vás táto ponuka od  Demagog.SK zaujala, pošlite nám životopis a motivačný list na demagog@institutsgi.sk do 20.9.2018.

Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."