Demagog.sk

Kollár a Bugár v O 5 minút 12

O 5 minút 12, 30. septembra 2018.
Moderátor: Jozef Hajko

Štatistiky diskusie

 
2   0  
0   0  
2   0  
0   0  

Pravda     Nepravda     Zavádzanie     Neoveriteľné

Výroky

Dôležitý výrok

„Ľudia veria polícii iba na 37% (…) Ja by som len nakrátko chcel zareagovať, v rámci V4 sme na tom najhoršie. Na Slovensku dôveruje polícii 38%, v Českej republike je to 67%, Maďari 66% a Poliaci 53%. Viete, tá nedôvera voči inštitúcii, voči polícii, vzniká naozaj v desiatkách rokov, to nie je dnes, ja len, to, čo sa stalo pred siedmimi mesiacmi, to proste niečo vyvrcholilo…“

Pravda

zobraziť odôvodnenie
Percentuálne hodnoty dôvery v políciu, ktoré vo svojom výroku použil Boris Kollár, sa s malými odchýlkami zhodujú s údajmi uvedenými v prieskume Eurobarometer z roku 2018. Na Slovensku polícii dôveruje 38 % obyvateľov, v Česku 67 %, v Maďarsku 65 % a v Poľsku 53 % občanov. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Polícii SR na základe údajov európskeho barometra (.pdf, s .41) z roku 2018 dôveruje 38% respondentov. Oproti meraniam z roku 2017 (.pdf, s. 38) je to pokles o 5 percentuálnych bodov. V Českej republike polícii dôveruje 67% občanov, v Maďarsku 65% a v Poľsku 53%. Eurobarometer (.pdf, s. 48) z roku 2016 ukazuje, že aj v tomto roku bola dôvera v políciu v rámci krajín V4 najnižšia práve v Slovenskej republike. 

Podľa článku uverejneného anglickou verziou Denníka Sme (The Slovak Spectator) tohtoročný pokles dôvery v políciu nastal aj kvôli vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Podobný výrok Borisa Kollára Demagog.SK už overoval 25. marca 2018.
 


„…povedzme si, v roku 2016. Akú mala polícia dôveryhodnosť? Skoro 50%. O koľko klesla? A práve teraz, keď od tej doby, samozrejme, máme tu politikov, ktorí neustále útočia, a zoberte si napríklad. No však hovorím, že skoro 50%.“

„Keď sa pozrieme späť, čo hovoril pán predseda pred pár rokmi, keď bol v opozícii, tak hovoril to isté, a dokonca nabádal, že musíme zvrhnúť vládu a musíme tam, musíme uchopiť moc a tieto veci…“

„A dokonca sestry nie sú spokojné s tými 16%, dvojnásobok by chceli, však včera prebehla táto správa.“

Prepisy diskusných relácií poskytuje NEWTON Media, spol. s r.o… O spôsobe hodnotenia na tejto stránke nájdete viac informácií na stránke Hodnotenie na Demagog.sk.


comments powered by Disqus
Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."