Demagog.sk

Priority vlády v roku 2018

V politike, 14. januára 2018. (videozáznam relácie)
Moderátor: Norbert Dolinský

Predseda vlády SR a predseda vládnej strany SMER-DS Robert Fico bol hosťom relácie V politike v televízii TA3, kde predstavil mimo iné priority vlády v roku 2018 a hovoril aj v súvislosti s 25. výročím vzniku Slovenskej republiky. Z jeho vystúpenia v relácii sme vybrali a overili všetky faktické výroky.

Štatistiky diskusie

7   1  
0   0  

Pravda     Nepravda     Zavádzanie     Neoveriteľné

Výroky

„V roku 1992 som už aktívne pracoval v politike (…).“

„V decembri vyšla správa alebo vyhlásenie niektorých veľvyslanectiev (…), kde skonštatujú, že máme jedno z najotvorenejších vládnutí (…) pokiaľ ide o boj proti netransparentnému a korupčnému správaniu (…).“

„…ešte stále máme okolo 6% nezamestnaných ľudí (…).“

„…ekonomika ide veľmi dobre. Tento rok čakáme, že bude rast ešte vyšší ako 4%.“

„…sa nám podarilo prijať nedávno zákon o štátnej cene Alexandra Dubčeka, ktorú budeme v mene vlády SR udeľovať ľudom.“

„…ja som ich (prezidentské voľby, pozn.) absolvoval v roku 2014 a som postúpil do druhého kola. V druhom kole som prehral (…).“

„…zo zákona bolo možné minúť (na prezidentskú kampaň v roku 2014, pozn.) 120 tisíc na prvé kolo a 120 tisíc eur na druhé kolo.“

„…minulý rok sme mali historicky najnižší deficit 0,83%. Nikdy v histórii Slovenska takýto nízky deficit nebol.“

Photo by: website of the president of Russian Federation

Prepisy diskusných relácií poskytuje NEWTON Media, spol. s r.o… O spôsobe hodnotenia na tejto stránke nájdete viac informácií na stránke Hodnotenie na Demagog.sk.


comments powered by Disqus
Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."