Demagog.sk

Boris Kollár a mýtus o Rómoch

O 5 minút 12, 16. januára 2017.
Moderátor: Martin Strižinec

Boris Kollár použil v relácii O 5 minút 12 jeden z najčastejších mýtov o Rómoch na Slovensku- tvrdil, že Róm, ktorý celý život poveral len sociálne dávky, dostane vyšší dôchodok ako občan, ktorý pracuje celý život za minimálnu mzdu. 

Štatistiky diskusie

0   1  
0   0  

Pravda     Nepravda     Zavádzanie     Neoveriteľné

Výroky

„…strašne veľa ľudí mi píše listy,(…) že predstavte si, pán Kollár, robím celý život, za minimálnu mzdu (…), celý život driem, tomuto štátu vychovám dve deti, ktoré majú školy, ktoré sú znova zamestnané a dostanem menší dôchodok, ako Róm, ktorý nič nerobí celý život, len berie dávky a na konci má vyššiu penziu.“

Photo: Denník N

Prepisy diskusných relácií poskytuje NEWTON Media, spol. s r.o… O spôsobe hodnotenia na tejto stránke nájdete viac informácií na stránke Hodnotenie na Demagog.sk.


comments powered by Disqus
Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."