Demagog.sk

Richter a Mihál o zmenách v sociálnom systéme

V politike, 16. októbra 2016.
Moderátor: Norbert Dolinský

Z politickej diskusie v televízii TA3 sme vybrali niekoľko výrokov súčasného ministra Richtera a bývalého ministra Mihála. Dva Richterove výroky boli neoveriteľné a jeden zavádzajúci. Analyzované boli tri výroky Jozefa Mihála, všetky sme posúdili ako pravdivé.

Štatistiky diskusie

 
3   0  
0   0  
1   0  
1   3  

Pravda     Nepravda     Zavádzanie     Neoveriteľné

Výroky

„Účinnosť minimálneho dôchodku (…) je od 1. júla minulého roku.“

„To (životné minimum, pozn.) už tretí rok, štvrtý rok zostáva na rovnakej výške.“

„Podľa prognózy Inštitútu finančnej politiky by sa pre budúci rok už automaticky vzhľadom na štatistické čísla a parametre o 1,7 až 2 % malo (zvyšovať životné minimum, pozn.), na tie ďalšie roky je to rapídne vyššie percento…“

„Počet ľudí, ktorí pracujú v zahraničí, je z roka na rok vyšší.“

„Konkrétne napríklad prídavky na deti, daňový bonus pre pracujúcich rodičov štvrtý rok po sebe nebude zvýšené ani o cent, pretože tam je tá logika naviazania na životné minimum.“

„Cca. 6500 je matiek, ktoré sa starajú o svoje tažko zdravotne postihnuté dieťa.“

„V čase keď som zavádzal minimálny dôchodok, opozícia ma nepodporila.“

„Poslankyne OĽaNO sa inšpirovali nami (pri podaní návrhu zákona, pozn.) toto je z toho veľkého balíčka, ktorý SMER-SD dávno pred voľbami predstavil…“

Prepisy diskusných relácií poskytuje NEWTON Media, spol. s r.o… O spôsobe hodnotenia na tejto stránke nájdete viac informácií na stránke Hodnotenie na Demagog.sk.


comments powered by Disqus
Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."