Demagog.sk

Drucker o peniazoch v zdravotníctve

V politike, 9. októbra 2016.
Moderátor: Norbert Dolinský

Minister zdravotníctva Drucker diskutoval v relácii TA3 V politike, pričom použil 7 faktických výrokov. Dva z nich sme na základe verejne dostupných dát nemohli spoľahlivo overiť, preto sme požiadali o vyjadrenie a presné údaje Ministerstvo zdravotníctva. Zvyšných 5 Druckerových výrokov bolo na základe dostupných údajov pravdivých.

Štatistiky diskusie

5   0  
0   0  

Pravda     Nepravda     Zavádzanie     Neoveriteľné

Výroky

„My máme zhruba organický nárast 56 mil. eur ročne v spotrebe liekov. Skutočná hodnota liekov nám medziročne klesá a narastá významne spotreba.“

„Rastú mzdy sestier oveľa rýchlejšie ako rastie priemerná mzda v národnom hospodárstve.“

„Chýbajú nám anesteziológovia, ortopédi, neurológovia a takýto problém máme aj v špecializácií sestier.“

„Väčšie percento peňazí ide z ekonomicky aktívnych obyvateľov. Ak sa pozrieme na počet obyvateľov za ktorých platí štát, tak to je väčšie, ale ten podiel štátu za deti, dôchodcov, nezamestnaných, odsúdených je menší prepočítaný na hlavu.“

„V tomto roku sa ambulantným lekárom zvyšovali odmeny aj od zdravotných poisťovní aj z titulu, že poplatky zanikli.“

Prepisy diskusných relácií poskytuje NEWTON Media, spol. s r.o… O spôsobe hodnotenia na tejto stránke nájdete viac informácií na stránke Hodnotenie na Demagog.sk.


comments powered by Disqus
Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."