Demagog.sk

Peter Kažimír vs. Ivan Štefanec

V politike, 27. mája 2012. (videozáznam relácie)
Moderátor: Ľuba Oravová

Nedeľná relácia V politike priniesla prvé stretnutie v diskusnej relácii medzi ministrom finacií za SMER Petrom Kažimírom a "nástupcom" Ivana Mikloša na poste podpredsedu SDKÚ pre ekonomiku — Ivanom Štefancom. Z pozícií oboch politikov je zrejmé, že témou ich rozhovoru boli najmä ekonomické ukazovatele, s ktorými sa obaja snažili pracovať tak, aby vyznievali priaznivo pre ich stranu. Politici sa pomerne obšírne venovali najmä plánovanému zvyšovaniu priamej dane. Peter Kažimír tento krok okrem iného vysvetľuje nepriaznivou situáciou, v ktorej súčasná vláda preberala krajinu. Debata sa miestami niesla v značne odbornom duchu a viaceré údaje, s ktorými politici pracovali, sa nám nepodarilo potvrdiť.

Štatistiky diskusie

 
4   1  
0   2  
4   0  
0   0  

Pravda     Nepravda     Zavádzanie     Neoveriteľné

Výroky

Prepisy diskusných relácií poskytuje NEWTON Media, spol. s r.o… O spôsobe hodnotenia na tejto stránke nájdete viac informácií na stránke Hodnotenie na Demagog.sk.


comments powered by Disqus
Michal Havran ml.

Michal Havran ml.

Slovenský syndikát novinárov

„Demagog.sk ukazuje, že politické lži sú pre politikov častokrát jediným spôsobom, ako hovoriť s voličmi. Demagóg ukázal, že politici nás považujú za príliš slabých nato, aby sme počúvali pravdu. Demagóg a jeho čitatelia dokazujú opak. Nechceme milosrdnú lož, chceme poznať pravdu."

Marián Leško

Marián Leško

autor komentárov pre týždenník Trend

„Projekt Demagog.sk som si všimol už v čase, keď ešte nebol ani projektom. Ako každý, aj ja mám rád, keď časť mojej práce za mňa vykoná niekto iný. A páči sa mi, že ju vykoná tak, ako by som ju chcel robiť aj ja sám. Keby ste neboli, chýbali by ste mi."

Gabriel Šipoš

Gabriel Šipoš

Transparency International Slovensko

„Ak chceme, aby v televíznych politických diskusiách nevyhrával najkrajšie oblečený ci najplynulejší rečník, ale najpravdovravejší, treba verejnosti aj novinárom pomôcť s faktickou kontrolou výrokov. Nik to u nás nerobí dôslednejšie ako Demagog.sk."